Città del Vaticano


...alebo ako sa praje všetko naj v novom roku z najmenšieho štátu sveta?To bol zase nápad 😅 Pristúpiť na streštený nápad kamarátov a rozprávať sa o ňom čo i len o minútu dlhšie než bolo potrebné. Už som na tú ideu aj zabudla keď som o týždeň neskôr zodvihla nevinný videochat všetkých piatich počas ktorého sme objednali 30eurové letenky a oslava Silvestra v Ríme bola realitou. V Prešove sadám do auta, veziem sa na letisko v Krakove, pred zapnutím letového režimu potvrdzujem ubytovanie cez AirBnB a 31. Decembra o druhej poobede sa ocitám vo Večnom meste – Ríme.

A verte mi, akokoľvek optimisticky som do tohto tripu vstupovala, oslava príchodu nového roku v niekoľkomiliónovom meste nie je žiadna sranda 😄 Vzájomné strácanie sa v obrovskom dave ľudí na Circo Massimo (antický štadión kde sa každoročne koná Silvestrovská noc), krásny polnočný ohňostroj za tónov orchestra, koncert v Taliansku vraj známej speváčky a opäť strácanie sa v dave 😅 Ráno už bola naša skupinka vďaka dlhoprstým ľahšia o jednu peňaženku a mobil 😔 V mestách takéhoto rangu bežná vec, tak bacha na osobné veci 😉
Bujarý Silvester v takom meste, to je niečo od čoho Vás bude každý odhovárať no Vás to bude lákať celý život. A keď to predsa vyskúšate, uvedomíte si, že najbližších pár rokov nechcete o žiadnej oslave ani počuť 😅 Čož je celkom paradox keďže o dva dni mám narodky 😄 A zhodnotenie? Okradli no neukradli nás, prežili sme v zdraví hoci talianske petardy zrejme pochádzajú zo zrušených muničných skladov 😅 vyskákali sme sa na koncerte a nakoniec sa z môjho Silvestra vykľula nezabudnuteľná noc akú môžete v Ríme zažiť len raz ročne.
Ako na nový rok, tak po celý rok? V Ríme? No nedbám :) Rok 2020 sme privítali s veľkou pompou a nás v Taliansku čakajú ešte ďalšie štyri dni, ktoré Vám tu postupne nahádžem. Kde všade som teda bola už môžete vidieť na instagrame @lauismyname Vy nedočkavci. Dnes sme už ako nadpis prezrádza vybehli na exkurziu najmenším štátom sveta, ktorý je taký malý, že na mape sveta sa doň nezmestí ani špendlík s vlajočkou. A je jedno či ste Kresťan, Moslim či Žid...vaše nezbedné nohy turistu musia po Pantheone a Colosseu stúpiť aj na pôdu krásneho Vatikánu.
Sixtínsku kaplnku si objednajte aj niekoľko mesiacov dopredu inak sa nedočkáte, Vatikánske Záhrady zasa navštívte v lete – vraj sú nádherné a na Vatikánske múzeá si vyhraďte týždeň. Ja som sa dostala len do Baziliky sv. Petra a na Svätopeterské námestie odkiaľ Vám prinášam aj dnešné fotky. Na nich mám decentný outfit vhodný pre toto vznešené miesto. Pravidlom sú zakryté ramená a primeraná dĺžka šiat s pančuškami. Pod šatami mám čierny matný rolák a na nich kabát s kožušinovými rukávmi od butiku @CRIBS_collection v Prešove. Kožené topánky sú z novej kolekcie Gino Rossi čo je nová značka v predajniach CCC shoes & bags. Ako doplnky mi robia garde bodkované pančušky z @barbra.lingerie a kruhová kabelka s hadím vzorom tiež z Cribsu ☺️Ešte nezabudnúť ukoristiť suvenír v podobe ruženca a fľaštičky svätenej vody pre babku a môžeme ísť. Veď Rím a ďalšie mesto ktoré chceme navštíviť toho tak veľa ukrývajú 😊Tak a týmto článkom tu máme nový rôčik priatelia. Tak ja Vám prajem nech je krajším a prínosnejším než ten minulý. Nech Vás zdravie, šťastie a dobrá nálada neopúšťa. Nech máte stále chuť sledovať môj blog o móde, cestovaní a životnom štýle laurinstyle.com a môj osobný instagram @lauismyname kde sa spolu vieme perfektne zabaviť na storkách. Nech máte chuť sa inšpirovať a podľa toho obliekať, nech máte chuť cestovať a nové veci zažívať. Lebo ja som najšťastnejšia, že tie svoje zážitky môžem zdieľať s takými fans ako ste Vy 😘❤️💕

Vaša novoročná


Lau RenShare this:

, , , , , , , , , , , , , ,

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára